Налаштування

Шрифт:

Arial Verdana Times New Roman Courier New Roboto Roboto Serif Garamond Baskerville Sans Serif Trebuchet MS Helvetica

Розмір шрифту:

Інтервал:

Колір:

тексту:
фону:
На сторінку книги

Я як виросту – вивчусь на ахвіцера або на камандіра.

А шо лучче, ахвіцер чи камандір?

 

Лесь Подерв’янський – Кацапи

______________________________________________

 

– Дзен, повезеш сьогодні рекогрупу на Тюльпан. Хлопці сходять в район Жоржини, проведуть дорозвідку.

 

Вермут говорив спокійно – не поспішаючи, доводив інформацію, продовжуючи тягнути цигарочку. Вермут – це позивний нашого командира, в разі чого… А не те, про що ви подумали, алконавти нещасні. Ну або щасливі, нема різниці.

 

Чому в нього такий позивний, спитаєте? А я звідки знаю. Якось спробував поцікавитися в нього… Більше не цікавлюсь.

 

– Яволь, майн фюрер! – жартівливо віддав військове вітання.

– До порожньої голови руку не тягнуть, – спокійно промовив він.

 

Те, що в нас вже давно тягнуть руку до “порожньої голови”, значення не має. Так його навчили – у військовій академії, чи де він там підготовку проходив, і з того часу іншого підходу він не визнає. А може – просто тягне прикол.

 

Офіцери, вони такі.

 

– Винен! Мозок не видали, сказали – не складі немає.

– Воно й видно, – Вермут оцінююче поглянув на мене. – Може, тебе на позицію відправити? Десь так на місяць-два. Вчені кажуть – у природних умовах мозок відростає сам.

– Я бойовий водій, пане командире. Відправите мене на позицію – хто ж тоді дупи славного січового козацтва возитиме?

– Йди вже… козак Задовбайко, – тоном “шановного партнера”, що замахався висловлювати глибоку стурбованість, відповів він. – Займись чимось. Машину, он, перевір.

 

* * *

 

Відкрив Дельту на смартфоні, глянув орієнтири. Де там той Тюльпан? Ага, в самому анусі світу. А Жоржина – ще глибше… Така от, малята, пенетрація, такі от інтимні пестощі.

 

Вічно командир мене прагне в саму дупу заслати. Не сказати, щоб я був сильно проти…

 

Врешті, я в цьому спорті давно. З самого дві тисячі чотирнадцятого. Як почалось на Сході – то й пішов. Хтось же має? Як говорять у певних вузьких колах – “якщо не ми, то не ми”.

 

Спочатку – добробат. Двіж під донбаським сонцем, друзяки-шибайголови, дерев’яні автомати – аж допоки ми з одним побратимчиком, артистично прикинувшись сєпарами й записавшись до них в “апалчєніє”, не поцупили нормальну зброю.

 

Потім – офіційне оформлення, кілька років у військовій частині, де ваш покірний слуга з головою поринув у романтику армійських затягів, “згідно-відповідно” та іншої цікавої статутної [цензура]. Там теж нудьгувати не доводилось – вічно кортіло начистити ряху то комбату, то замполіту, то деяким “побратимам”, що виявились такими лише на словах.

 

Ряхочистки вдалось уникнути – бо ми з моїм кулаком уклали угоду. Не ту, які любить підписувати один рудий янкі, а суто джентльменську. Він – не б’є кого попало (і навіть кого не попало не б’є, без попереднього узгодження та запису в журналі у чергового), а я йому за це – нову тактичну рукавичку. Справедливо, еге ж?

 

Звільнення та два роки на “гражданці”, де в мене було достатньо часу на філософські роздуми на тему “хто я, чого я такий нахабний, з якого я району і як взагалі жити далі”.

 

У дві тисячі двадцять першому я вже здогадувався, що спокій нам лиш сниться, тож завчасно підсуєтився й підняв старі контакти. Як виявилось – батьківщина мене, такого красивого й незамінного (а ще дуже скромного) все ще потребує.

 

Почався новий виток. Полк ССО, рейди на територію бункерних сауронів (хоча, то я загнув – плешивий на Мелькора не тягне й близько). Перестрілки, погоні, бавовна, “гоп-стоп, поворот, їдемо на Білгород”, ось це от все. “Тихо прийшов, тихо пішов” – це про нас. Але то в пісні, а на ділі “тихо” не завжди можливо… Та не завжди й треба.

 

Окремий кайф – хлопці й дівчата з кібергрупи та наше з ними спілкування. Від них я дізнався про безліч цікавих речей – ну, типу, яким чином на табло аеропорту з’являється напис “Шановні пасажири, рейс Стамбул – Новоукраїнськ (колишня москва) затримується, слідкуйте за оголошеннями”. Або як змусити дрон рухатись так, щоб відтворити напис “ПТН ПНХ”. Ну й ще багато всякого.

 

Правда, заодно вони навчили мене всяким оцим новомодним словечкам. Ну, типу, “крінж”, “лол”, “зроз” і тому подібна єресь. Ніколи так не говорив – а тут мов реп’ях причепилось. Зробили з поважного бійця ЗСУ… якогось малолітку, лол. Три наряди їм всім позачергово за підривну діяльність.

 

І от, зрештою, я тут. Вожу, як вже згадував, дупи славного (або не дуже) січового козацтва на позиції, з позицій і так далі. Їду куди завгодно й коли завгодно, в дощ, сніг, сонце, вдень, вночі (іноді навіть без ”нічника”) – і хоч би яка холєра взяла. Жодний FPV, жоден снаряд чи міна… Хлопці жартують – Дзен точно чорту душу запродав.

 

Та не чорту, дурбаї, а підрозділу ССО, де я не один рік відмахав.

 

Дзен – це, до речі, мій позивний… Ну, ви й так мабуть вже зрозуміли? І навіть не питайте, чого “Дзен”, а не “Кіпіш”, наприклад.

 

На цей час армія та війнонька вже міцно вросли в моє життя – я навіть у відпустку не сильно рвусь.

 

Врешті, що в мене там? Батьків давно немає, з іншими родичами не спілкуюсь. Дружина у дві тисячі чотирнадцятому прямо заявила – “або я, або йдеш на ту свою війну”. Далі пояснювати, гадаю, марно. Друзі… останній раз ті “друзі” мене запитували, як мені тут воюється за общак Міндіча. Чогось бажання продовжувати розмову не виникло. Навіть не знаю, чого б це?

 

Єдиний, з ким ще підтримував зв’язок – це Сірий, мій троюрідний братик. Але крайнім часом з ним і не поговориш – він працює в якомусь закритому інституті у Києві. Щось про мюонні технології, просторово-часовий континуум, все таке… Чесно, сам до кінця не розумію. Якісь дуже секретні дослідження.

 

Я все чекаю, що вони там винайдуть якусь вундервафлю, яка раз – і принесе нам перемогу. Ну, щоб як в анекдоті: “Рибка, заливай бетоном!”.

 

Коротше – звикся я тут і прижився. Єдине, паяє часом маленько… А може й не маленько, і не часом. Війна є війна, як в ній не шукай плюсів. Єдиний “плюс” – слово, сказане по рації.

 

Ви, мабуть, хочете спитати мене: “Хлопче, ти якось пропустив момент, коли ти, крутий ССОшник, почав їздити на старій бляшанці й косплеїти водія маршрутки, розвозячи інших позиціями”.

 

Ну гаразд, розповім. В спецурі було, звичайно, класно – але час плине, все міняється… Люди йдуть та приходять. І деякі краще б не приходили.

 

Мій кулак, який чесно обіцяв слухатись (навіть слово скаута давав, не повірите), якось таки не витримав і не зійшовся в думках з однією пикою. А пика була підступною – взяла та й виявилась офіцерською, при чималеньких погонах.

 

Зам’яти конфлікт на рівному місці вже не було змоги, піти по-тихому, як співається в тій самій пісні – теж. Довелося переводитись в одну з бригад сухопутки, причому найганебнішим способом – через СЗЧ. Тим-то я зараз і тут.

 

Але, що я все про сумне? Краще дійсно піти машину глянути. Ні, я-то знаю, що там все гаразд – крім мене, ніхто туди не лазить. Але… Береженого, як то кажуть, і бог береже (неважливо, який саме), а небереженого – ВСП стереже.

 

* * *

 

Більшість старого забацаного гаража займала вона. Пофарбована в зелений, з тісною, але такою звичною кабіною, все ще міцним (хоч і пошарпаним) кузовом та примотаним до даху на стяжках РЕБом.

 

Mitsubishi L200. “Елька”. Моя Ельвірочка. Зі скількох халеп вона вже мене, і не лише мене, вивезла? І хоч би що їй. Згадалась фраза одного хлопчини з рембату: “Якби машина ще й кексу давала – точно б одружився”. Коротше, вічна слава цій залізній леді. І волонтерам, які нам її пригнали.

 

Зазирнув під капот, перевірив масло. Копнув пару раз по колесах – накачані. Стяжки тримались міцно. Та й усе, в принципі.

 

* * *

 

Час до вечора ще був, тож я валявся на кушетці й читав на телефоні книгу. Читати всяку фентезятину я почав ще на гражданці – почасти від нудьги, почасти тому, що дійсно було цікаво то все – про інші світи, магію-шмагію та шаманів з грибною настоянкою. Тільки я сам такого не вживаю, не подумайте! Суто науковий, як кажуть у наших біолабораторіях, інтерес.

 

Багато історій були, що називається, “на один раз”. А деякі – реально заходили. Як от ця.

 

“Земля не пухом”, Сергій Бобрицький. Однозначно варта уваги штука.

 

Тут, наприклад, герой – не просто крутий чаклун, що регулярно показує воріженькам кун-фу, а дивиться на світ особливо – з долею гумору (місцями чорного), прагматичності та здорового цинізму. Ну, прям як я! Я вже казав, що я дуже скромний?

 

Втім, кун-фу супостатам він теж показує. Регулярно.

 

Скажу прямо – я б так теж не відмовився.

 

Гадаєте, дивний вибір для військового? А от і ні. Все це дає трохи відволіктись від нашої реальності – аби не сталось того, що зараз лунає в плеєрі.

 

“Чому такий злий?

Бо сонце встало.

Ні, я не вживав – 

Мене попаяло!”

 

Паяє часто, різноманітно й зі смаком. Воно зі сторони може й смішно, та коли ти, скажімо так, “у головній ролі” – то не дуже.

 

Знадвору, перебиваючи голос Нетолерантного у навушниках, долинув гуркіт мотору. Хлопці приїхали… Я згорнув книжку на смартфоні, яку читав, вимкнув музику та вийшов надвір.

Антон Очерет
Я, Дзен

Зміст книги: 29 розділів

Спочатку:
Орієнтири
1778078014
52 дн. тому
Виїзд
1779647429
34 дн. тому
Де моє тіло?!
1778078085
52 дн. тому
Потрапив… чи “втрапив”?
1778137200
51 дн. тому
Таки втрапив
1778223600
50 дн. тому
Великий новий світ
1778310000
49 дн. тому
Допит
1778396400
48 дн. тому
Нове життя, нові зв'язки
1778482800
47 дн. тому
Останній акорд
1778569200
46 дн. тому
На користь суспільства
1778655600
45 дн. тому
На користь суспільства - 2
1778742000
44 дн. тому
Технократія
1778828400
43 дн. тому
Щось незаконне
1778914800
42 дн. тому
Щось незаконне – 2
1779647729
34 дн. тому
Життя налагоджується
1779087600
40 дн. тому
Нічого особистого...
1779174000
39 дн. тому
Рефлексії та флешбеки
1781115773
17 дн. тому
Ляпас та інші буденності
1779346800
37 дн. тому
"Любі друзі"
1779433200
36 дн. тому
Пустельний двіж
1779519600
35 дн. тому
Синяки та садна
1779606000
34 дн. тому
Найманські будні
1779692400
33 дн. тому
Зіронька, палай!
1779778800
32 дн. тому
Журбинка
1779865200
31 дн. тому
Нова справа
1779947069
30 дн. тому
А я ж казав
1780051855
29 дн. тому
Сюрприз!
1780135638
28 дн. тому
Кілька років потому
1781115840
17 дн. тому
Аромат гібіскуса
1780341838
26 дн. тому
Коментарі

Авторизуйтесь, якщо бажаєте залишити коментар

Авторизація Реєстрація
×

Вітаємо🎉

🎁 Спеціальний подарунок для Вас! 🥳

Зареєструйтесь та отримайте 10% знижки на першу покупку!