Налаштування

Шрифт:

Arial Verdana Times New Roman Courier New Roboto Roboto Serif Garamond Baskerville Sans Serif Trebuchet MS Helvetica

Розмір шрифту:

Інтервал:

Колір:

тексту:
фону:
На сторінку книги

Гарно тут. З вікна відкривається пречудовий краєвид на оповиті туманним серпанком гори, останні промені вечірнього сонця грайливо визирають з-за вершин… А яке тут повітря!


Чисто тобі Карпати. Аж ностальгія в око потрапила.


Правда, вошива забігайлівка, в якій я сиджу, аж ніяк до вищезазначеного переліку не вписується. І запах дешманського пива, несвіжої капусти, тютюну-самосаду та зіпсутого кимось повітря якось не корелює зі свіжими гірськими ароматами.


Та й усе це містечко на кордоні Гірської Конфедерації – той ще притон. До своїх міст дворфи пускають не всіх, а ось тут – збираються всі вершки світу.


Що я тут роблю, спитаєте? Давайте, як завжди, по порядку.


Минуло вже немало часу з того моменту, як до мене подзвонив невідомий чувак з картелю. Від нього я дійсно дізнався дещо важливе.


Мельхіору та його команді знов не пощастило. З тюряги-то вони злиняли – але, тікаючи від погоні, забрели у Нічийні Землі, а там – втрапили до лап работорговців.


Можна було б, звичайно, спробувати щось зробити. Попросити допомоги в того ж Мігеля, або фон Штраусів (хоча навряд чи вони б вписались), або зібрати загін з інших найманців… Все-таки за час, проведений у цьому світі, я завів певні знайомства, в тому числі і серед інших членів Спілки.


Але, от біда – люди Мігеля дізнались про всю цю ситуацію занадто пізно. На той момент, коли мені подзвонили, караван, про який ішла мова, був вже чортзна де. Як би не в районі Сірої Смуги…


Для тих, хто не в темі. Сіра Смуга – це такий здоровенний шмат нейтральної території на півдні, де з одного боку – Нічийні Землі та кордони північних країн, а з іншого – Підземелля з його темними ельфами та іншими приємностями. Хто полюбляє жити в таких місцях – пояснювати, думаю, не треба.


Коротше, поки зібратись, поки дістатись туди – їх вже й слід вистигне. Дарма тільки час витрачу.


Я пробував ще навести довідки – куди вони прямують, куди планується доправити в’язнів і т.д. – але ніц не дізнався.


Я зробив усе, що міг. На цьому, як казав Зорян Шкіряк, “моя місія завершена”. От тільки не пам’ятаю, хто з них це казав – Зорян чи Шкіряк?


Я повернувся до свого звичного способу життя. Мотався туди-сюди, виконував завдання, вирішував проблеми… Коротше, нудьгувати не доводилось.


Я більше не зв’язувався з жодним урядом чи силовими структурами – досвід останньої роботи з Мельхіором мене навчив мене не пхати пальці в розетку (я не про інтернет-магазин, а про звичайну розетку). І не працював з іншими найманцями чи групами (принаймні, на постійній основі) – з тієї ж причини.


Хоча мені й пропонували. Одного разу – навіть у цілу тутешню корпорацію кликали.


“Темна Вода”. Щось на зразок наших ПВК. Військова ієрархія, власне керівництво, не входять до Спілки й працюють незалежно від неї. Я подумав – тай послав їх… ні, не за кораблем, я ж чемний та вихований. Просто лісом послав.


Вони, здається, образились. Пояснювати їм, що на ображених воду возять, не став – все одно не зрозуміють.


Пару разів навідував нашу базу на старому хуторі. Ну а що? Там купа ніштяків, які просто так лежать без діла. А якби Мельхіор та решта раптом повернулись – я б віддав. Чесне скаутське.


Але пройти систему безпеки мені так і не вдалося. Після чергової спроби вона, наче знущаючись, видала повідомлення: “Оркам, імперцям і всяким придурешеним типу МакДугала вхід заборонено”.


Очевидно, до розробки системи доклала руку Мія – а значить, мирного рішення не буде. Але не на того напали! Все одно ж пролізу. Бо це вже звучить як виклик, а Дзен від викликів ніколи не відмовляється.


Дзен, нагадаю – це я.


А потім дещо сталося.


Займаючись повсякденною роботою, я не забував періодично стежити за Єдиним Телема… тьху ти, тобто за новинами у місцевій мережі. Треба ж бути в курсі, хоч в загальних рисах, що навколо відбувається.


І от звідти я випадково дізнався про повстання у Підземеллі.


Здавалось би – повстання й повстання, що тут такого? Але я зацікавився. Це ж темні ельфи – беззаперечна влада жриць (тих, що з БДСМ-атрибутикою, типу батогів), сталева віра в Ллос, все таке. І раптом хтось влаштовує Майдан… Так, не про те думаю. Хтось дає їм файних бамбулєй та влаштовує класичний силовий переворот. Та ще й успішний. Хай це не глобально, а лиш в одному з їхніх Великих Домів – але змушує задуматись.


Видно, у повстанців був такий-сякий доступ до мережі, і вони виклали трохи контенту – аби заявити про себе. Я подивився.


Темні ельфи. Чудернацький чорно-сіро-червоний камуфляж, плитоноски, автомати, пов’язки на обличчі. Десять з десяти за шкалою потужної незламності. Ельмірена Темноцвіт – дівчина, яка замутила всю двіжуху. Символіка, щит, забарвлений навпіл у червоне й чорне… “Свобода або смерть”.


Прям підземна УПА якась.


Але найбільше мене зацікавило не це – а те, що на одному з зображень засвітилась одна дуже знайома мені мармиза.


Мельхіор там засвітився, ось хто!


На ньому був ПНБ (без нього, мабуть, він під землею ніц би не побачив), тому обличчя було частково закрите. Але я цей посічений шрамами фейс упізнав би з тисячі. Ну і на фоні цілої групи темних людина одразу кидається в очі – це, гадаю, пояснювати не треба.


Вибрався-таки, чортяка. Що ж , це було очікувано…


З одного боку – був привід радіти. З іншого… Дух “чик-чик” невловимо ширяв у повітрі. Він, звісно, далеко – але хтозна, що й коли йому в голову збреде?


Знову тікати! Що ж за непруха-то така…


Я покинув Бромвельд – в цілях безпеки. За наступні кілька років мене чимало помотало світом – навіть в тій самій Імперії виконав кілька завдань. Що сказати… Лайняна країна. І рабство там дійсно є. Чисто тобі рашка, хіба з невеликим фентезійним ухилом.


Побував навіть на південному узбережжі континенту – у Порт-Ллейні та тій самій Ельдалонії. Сонце, пляжі, оце от все…


Потім розповів Ортезі. Він розсердився – сказав, що я знущаюсь та навмисне ятрю його старі рани. Йому-то на батьківщину вже зась – там за ним шибениця плаче гіркими слізьми.


Коротше, образився Мігеліто. Обіцяв зі мною цілий день не розмовляти. Навіть два. Але вже наступного дня сам подзвонив.


Не може без старого друзяки МакДугала, сердега!


Кілька разів навідувався і у Нічийні Землі. В один з таких візитів я й познайомився з Карлосом.


Карлос – це ватажок работоргівельного картелю “Гадюки”. Я, взагалі, не планував заводити близьке знайомство з цими джентльменами – та вони знайшли мене самі й випадково вирішили, що я – товар, який просто поки про це не знає. Для початку підстрелив пару самих завзятих, і тоді вони вирішили поговорити. А потім виявилось, що ці типи в нормальних терках з Мігелем, і справа вирішилась миром.


Звісно, я не планував працювати на місцевих “торговців чорним деревом”. Але просто зберегти з ними нормальні стосунки і отримати деяку інфу – не завадило б.


Там слово, там півслова – і от я дізнався, що хотів.


Так, був караван, в якому серед інших в’язнів була четвірка, схожа на групу професійних найманців. Тільки от караван до місця призначення не дійшов. Його розгромили – раптово – сонячні ельфи. Ті самі, про яких я стільки чув, але жодного разу наживо не бачив. Видно, був у тому каравані хтось нівроку важливий для них.


Заодно я дізнався, що магія в цьому світі таки не повністю забута. Більш того – іноді проти неї не пляшуть навіть кулі й сучасні технології. Хлопцям Карлоса вони точно не допомогли – вухаті перебили всіх.


Треба якось рунами бронік посилити. Ну так, про всяк випадок.


І от тепер – Конфедерація. Тут я теж виконував… одне завдання.

Антон Очерет
Я, Дзен

Зміст книги: 29 розділів

Спочатку:
Орієнтири
1778078014
52 дн. тому
Виїзд
1779647429
34 дн. тому
Де моє тіло?!
1778078085
52 дн. тому
Потрапив… чи “втрапив”?
1778137200
51 дн. тому
Таки втрапив
1778223600
50 дн. тому
Великий новий світ
1778310000
49 дн. тому
Допит
1778396400
48 дн. тому
Нове життя, нові зв'язки
1778482800
47 дн. тому
Останній акорд
1778569200
46 дн. тому
На користь суспільства
1778655600
45 дн. тому
На користь суспільства - 2
1778742000
44 дн. тому
Технократія
1778828400
43 дн. тому
Щось незаконне
1778914800
42 дн. тому
Щось незаконне – 2
1779647729
34 дн. тому
Життя налагоджується
1779087600
40 дн. тому
Нічого особистого...
1779174000
39 дн. тому
Рефлексії та флешбеки
1781115773
17 дн. тому
Ляпас та інші буденності
1779346800
37 дн. тому
"Любі друзі"
1779433200
36 дн. тому
Пустельний двіж
1779519600
35 дн. тому
Синяки та садна
1779606000
34 дн. тому
Найманські будні
1779692400
33 дн. тому
Зіронька, палай!
1779778800
32 дн. тому
Журбинка
1779865200
31 дн. тому
Нова справа
1779947069
30 дн. тому
А я ж казав
1780051855
29 дн. тому
Сюрприз!
1780135638
28 дн. тому
Кілька років потому
1781115840
17 дн. тому
Аромат гібіскуса
1780341838
26 дн. тому
Коментарі

Авторизуйтесь, якщо бажаєте залишити коментар

Авторизація Реєстрація
×

Вітаємо🎉

🎁 Спеціальний подарунок для Вас! 🥳

Зареєструйтесь та отримайте 10% знижки на першу покупку!