Налаштування

Шрифт:

Arial Verdana Times New Roman Courier New Roboto Roboto Serif Garamond Baskerville Sans Serif Trebuchet MS Helvetica

Розмір шрифту:

Інтервал:

Колір:

тексту:
фону:
На сторінку книги

Любий щоденнику! Моє життя нестерпне.

Мало того, що я дистрофан (і мені за це соромно), то мене ще й змушують цілими днями займатись найбільш ганебною роботою. Прибирати лайно в хліві, поратись коло скотини й прати дідові онучі. І ні, “скотина” – це не про діда, він не заслужив. І навіть не про жителів однієї країни, яку краще не згадувати.

Наче всього перерахованого мало – я ще й мушу носити спідницю.

Батя б’є палюганом по дупенції.

Гаразд, давайте серйозно.

Схоже, я таки потрапив – хоча в даному випадку краще казати “втрапив”. Прямо як у тих книжках, які колись читав, коротаючи час поміж бойовими виїздами. От тільки все виявилось не зовсім так, як у книзі. Точніше – зовсім не так.

Ніхто не поспішає оголошувати мене великим магом, або хоча б якимось Обраним вісімдесят восьмого рівня, і видавати мені зі складу Великий (саме так, з великої літери) Артефакт, яким я точно набамбулю всіх воріженьків та врятую світ. Ну, бо ж без мене ніхто цього зробити не міг, навіть маючи Великий (з великої літери, і ніяк інакше!) Артефакт.

Принцеси теж не поспішають лягати штабелями під ноги. Не те щоб я сильно хотів – зрештою, я більше звик ходити асфальтом. Але… просто факт.

Країна, де я опинився, зветься Скелястим півостровом. Щось типу Шотландії у земному середньовіччі. Пам’ятаєте, як там у “Хороброму Серці”... “Ти зранку мив дупу? Її сьогодні цілуватиме король!”.

А клан МакДугалів, до якого я тепер маю честь належати… Хоча, “маю честь” – то сильно перебільшено. Так от, вони найкрутіші перці у всій окрузі, у володінні мечем не мають собі рівних (принаймні, так кажуть) а у традиційних махачах “стінка на стінку” наш клан завжди виходить переможцем.

Мене на ті махачі, звісно ж, не беруть – аби такий дрищелло, як я, не ганьбив славне прізвище МакДугал на полі бою. Зброю мені не довіряють з тієї ж причини.

Власне Рене МакДугал, син Джона – це тепер я. Точніше, хлопець, у тілі якого незбагненним чином опинилась моя безсмертна душа… Гм. Реально пора задуматись про існування душі. Ну або її замінника у військових.

Кілька місяців тому він сильно захворів і впав чи то в летаргічний сон, чи в кому – я не розібрався, чесно. А от тепер отямився… Точніше, отямився вже я.

Тож тепер я – субтильний білявий пацан із сірими очима. Років так десь сімнадцяти. Точно я не знаю – бо, зі зрозумілих причин, питати про свій вік ні в кого не став.

Як я зрозумів, що це інший світ, а не та сама Шотландія? Та дуже просто. По-перше – назва. На Землі якщо десь і вживається назва “Скелястий півострів”, то аж ніяк не в контексті назви країни. А друга причина – епізодичні згадки про магію, яка в нашому світі якщо й існує, то офіційно ніким не визнана.

Звичайно, мене то зацікавило, і я постарався поступово та обережно визнати деталі в найстаріших людей клану. Дуже обережно – аби нікого не зацікавило, чого це я раптом почав розпитувати. Ну і щоб батя Джон не дізнався, що його єдине й ненаглядне чадо десь швендяє, замість поратись у хліві. Інакше – палиця, з усіма витікаючими.

Так от, магія реально існує. У країнах Північного Континенту, до якого примикає цей наш півострів, вона має досить широкий вжиток.

Але – не магією єдиною, і навіть не мечем. Цей світ, виявляється, ще й технологічно розвинутий – ну, принаймні місцями. І тут є автоматична вогнепальна зброя (моя маленька!), зв’язок… Дід навіть про щось схоже на дрони згадував. Нічим іншим “великий залізний джміль, що літає без вершника” бути не може.

І так, у світі живуть не лише люди – після всього вищезгаданого це вже навіть не дивно. Трохи південніше від нас у горах є гноми, а ще південніше й трохи на захід – дворфи. Східніше і взагалі чортзна як далеко на південь живуть високі ельфи в республіці… Не запам’ятав з першого разу її назву.

Так, і темні ельфи тут теж є. Прямо як в книгах Сальваторе. І богиня Ллос є, і павуки, і жриці… Ну, такі злі тітки у відкритих сукнях, які тебе батогом, батогом! Мрія любителів “помаранчевого ютуба” та всяких “П’ятдесяти відтінків чого завгодно”.

Все це є… От тільки не тут. Магію та чаклунів горяни зневажають – мовляв, чесна сталь має все вирішувати. Технікою не користуються… Ну, майже з тієї самої причини.

Мабуть, у них зовнішніх ворогів немає – інакше б цим любителям чесної сталі вже давно дали файних підсрачників.

Треба ж було мені опинитись саме тут!

Ні, ви не подумайте – взагалі я проти сільського життя ніц не маю. Хоча сільське життя – це не лише бруд і копирсання у… самі знаєте чому, а на мою долю чогось  випали тільки вони. Але, то таке. І психував я попервах геть не через це.

Ага. А ви що, гадали, що я отак спокійно сприйняв перенос в інший світ, ще й в тіло чортзна кого?

Ні, ну спочатку, звісно, так. Я не одразу втямив, що до чого, плюс захисна реакція організму… Чи все-таки свідомості? Організм-то в мене інший тепер.

Ну а потім – мене накрило. Почасти морально, почасти – мабуть, гормони “носія” спрацювали… Я бігав, кричав, щоб мене повернули додому, що я взагалі не місцевий і те, що я тут опинився – велика помилка. Тітонька Магда (та сама, “одіноподібна”) заламувала руки й голосила, що в мене вселився демон (через то, мабуть, і хворів так довго). Батя Джон в цілому з нею погодився, покивав з розумінням головою… А потім узяв палицю й провів сеанс “екзорцизму”.

Пізніше, чухаючи “невинно постраждалу” частину тіла, я поступово усвідомив, що додому мене ніхто не поверне (принаймні найближчим часом) і варто спробувати вписатись у нове життя.

І – звикнути до спідниці. Штанів тут в них все одно немає, а бути “мальчіком у трусіках”… Ну, таке.

Взагалі, жити можна. Хоч це життя й одноманітне та де в чому нудне… Було б, якби не мої старші брати – вони мені точно не дадуть нудьгувати.

Ага, у мого “альтер его” є двійко старших братиків. Вони вважають, що я чмошник та дрищ, і через це постійно мене опускають. Чи так не можна казати? Коротше… Як там правильно… Булять та аб’юзять.

І знаєте що? У чомусь вони таки праві. Бо я їм навіть здачі дати до пуття не можу! Що з того, що вдома я служив в ССО і був крутішим за варені яйця на Великдень? Тіло-то не моє. Мало того, що я глист у скафандрі (це ще півбіди) – моя теперішня “оболонка” не має потрібних рефлексів. Я жодного прийому нормально виконати не зможу.

А це означає що? Що потрібно тренуватись. Десь в такому місці і в такий час, щоб мене ніхто не бачив. Бо інакше батя Джон дізнається, що молодшенький замість хатньої роботи займається бозна чим, і тоді… Ну, ви зрозуміли.

Палиця завжди напоготові

Антон Очерет
Я, Дзен

Зміст книги: 29 розділів

Спочатку:
Орієнтири
1778078014
52 дн. тому
Виїзд
1779647429
34 дн. тому
Де моє тіло?!
1778078085
52 дн. тому
Потрапив… чи “втрапив”?
1778137200
51 дн. тому
Таки втрапив
1778223600
50 дн. тому
Великий новий світ
1778310000
49 дн. тому
Допит
1778396400
48 дн. тому
Нове життя, нові зв'язки
1778482800
47 дн. тому
Останній акорд
1778569200
46 дн. тому
На користь суспільства
1778655600
45 дн. тому
На користь суспільства - 2
1778742000
44 дн. тому
Технократія
1778828400
43 дн. тому
Щось незаконне
1778914800
42 дн. тому
Щось незаконне – 2
1779647729
34 дн. тому
Життя налагоджується
1779087600
40 дн. тому
Нічого особистого...
1779174000
39 дн. тому
Рефлексії та флешбеки
1781115773
17 дн. тому
Ляпас та інші буденності
1779346800
37 дн. тому
"Любі друзі"
1779433200
36 дн. тому
Пустельний двіж
1779519600
35 дн. тому
Синяки та садна
1779606000
34 дн. тому
Найманські будні
1779692400
33 дн. тому
Зіронька, палай!
1779778800
32 дн. тому
Журбинка
1779865200
31 дн. тому
Нова справа
1779947069
30 дн. тому
А я ж казав
1780051855
29 дн. тому
Сюрприз!
1780135638
28 дн. тому
Кілька років потому
1781115840
17 дн. тому
Аромат гібіскуса
1780341838
26 дн. тому
Коментарі

Авторизуйтесь, якщо бажаєте залишити коментар

Авторизація Реєстрація
×

Вітаємо🎉

🎁 Спеціальний подарунок для Вас! 🥳

Зареєструйтесь та отримайте 10% знижки на першу покупку!