Налаштування

Шрифт:

Arial Verdana Times New Roman Courier New Roboto Roboto Serif Garamond Baskerville Sans Serif Trebuchet MS Helvetica

Розмір шрифту:

Інтервал:

Колір:

тексту:
фону:
На сторінку книги

Летимо на Дубаї –

Відрядний вже на руках.

Бій на нафтовій землі –

Не поможе їм Аллах!

Trench Orderly – ОТУ Дубай

_______________________

Ви колись бачили степових ельфів? Дурне питання, знаю. Звісно ж, не бачили – бо в нашому світі їх немає!

А я от тепер бачив.

Взагалі тут є різні види вухатих. Сонячні і темні – про них я вже згадував, високі – один такий приходив до нас арбайтен у каналізацію, місячні… Не в тому плані, що там у ельфійок “ці дні” частіше, ніж треба, а просто називаються так. Нічні, типу, створіння. Не про те думаєте, панове!

А є ще, от, степові.

Живуть вони у степах на схід від кордонів Технократії та альянсу. Кожне місто – своя окрема громада. Міста зовсім не схожі на людські – побудовані переважно руками, без всяких там технологій…

Ну і самі ельфи – які виглядають, особливо на фоні інших своїх “родичів”, відверто крінжово. Кволенькі, шкіра жовта, очі косі, вдягнені абияк…

На бурятів схожі. Не люблю бурятів.

А от Мія, схоже, іншої думки. Стоїть, оно, заливає до одного. Личко радісне, наче їй подарували найкращий у Мультивсесвіті льодяник на паличці.

Дивна вона.

Хоча – так-то вони взагалі нормальні. Живуть собі, традиції шанують, не чіпають нікого…

Зате чіпають їх – через що ми, власне, й тут.

Степи тягнуться далеко на схід. Ще далі – починається пустеля, а в ній живуть… А ну, вгадайте?

А хто-хто в нас проживає на дні… Блін, не те. Хто-хто живе в пустелі? Ну, зелені такі. Здоровенні. Шамани в них ще є. “Лок-Тар Огар!”. “За Орду!”. “Заг-заг!”. Та ну, ви що, реально не здогадались?

Орки там живуть, звичайно ж. Не ті, що у нас в сусідній країні, а справжні.

От орки тут саме такі, як в наших книгах. Зелені, тупі, нестримні й невблаганні. “Моя твоя стукать і в котел”. Майже такі, як у Професора – не того, що шапкокрад, а того, котрий Толкін.

І принципово ні з ким у мирі не живуть. Ну прямо як… Ви зрозуміли.

Чого їх при такому розкладі досі не винищили? А грець його знає.

Підозрюю, що всім пофіг – бо ж розвинутим країнам, як та сама Технократія, вони ніц не зроблять. У ситуації “ланка ударних дронів проти орди з вовками та шаманами” я б поставив на дрони – і був би правий.

Але то розвинуті країни – а от степовикам доводиться непереливки. Луками та списами, з їхньою-то субтильною тілобудовою (гаразд, не буду вживати слово “дрищ” – побуду трішки толерантним) багато не навоюєш. Шамани є – але вони більше вміють у побут, зачарування всякі, а не оте ваше рукомашество з дригоножеством.

Вогнепальну зброю вони принципово не використовують – їм, бачте, традиції не велять…

Традиції, іті їх мать. Традицій треба дотримуватись розумно – ну, там, батьків шанувати, обрядів якихось дотримуватись… Останнє, до речі, не жарт. В цьому світі, на відміну від нашого, не тільки магія існує, а й боги є, і регулярно свою присутність підтверджують (як і демони), тож бути мамчиним аметистом тут трохи сцикотно.

Але наймати групи на кшталт нашої традиції їм не забороняють. Для цього, як виняток, є невеличкий ретранслятор і планшет у головного старійшини – для зв’язку. Цікаво, як він духам предків то все пояснює?

Платять ельфи так званою “синьою яшмою”. Так, я знаю, що синьої яшми в чистому вигляді не існує – але то в нас, а тут є. Камені, особливим чином оброблені шаманами, годяться в якості батарей та накопичувачів для всяких техномагічних приблуд. І степові ельфи принципово ними не торгують – лише в обмін на послуги або щось потрібне.

– Ми зі старійшиною Хауджином домовились, – підійшов Мельхіор. – Завтра вирушаємо на схід, займемо позицію в пісках. Не варто підпускати орду близько до міста. Зараз – можете відпочити, нам надали приміщення.

– І пожерти б щось, – пробасив Гембл.

А цьому лиш би одне.

* * *

Вдивляючись в обрій, я лежав на бархані з рацією в руках.

Так, рації тут теж є. Хіба працюють інакше – я, чесно, не розбирався, бо там магія, інженерія, такого намішано, що Стівен ногу зломить (той, що Хокінг, а не той, що Кінг). Але прикольно. Можна казати “Повтори, не пройшло!”. Я Мельхіора навчив, йому сподобалось. Ну, мені здається, що сподобалось.

Гвинтівка була за спиною, напоготові. На рядні переді мною – розкладені гранати до підствольника (щоб не шукати їх по підсумках чи у рюкзаку).

Я на передньому краї. Трохи позаду, серед кущів на іншому пагорбі, зайняв позицію Гембл. Наш доморощений Рембо цього разу, крім мінігана, прихопив ще ручний гранатомет револьверного типу.

Трохи далі, у скелях, засів Мельхіор – зі снайперською гвинтівкою. Заодно з його позиції зручно контролювати обстановку.

А ще далі, зовсім на “відтяжці”, у маленькому оазисі, перебуває Мія. Вона веде повітряну розвідку – на випадок, якщо нас вирішать обійти з флангу або втнути ще яку капость. Он, дрон висить в повітрі… Блищить металевими бортами, руни золотом сяють. Пофарбувала б вона його, а то за кільометр видно.

Там же, з нею – Стью. Щоб прикрити, в разі чого. Або – чимдуж бігти до когось з нас, якщо воріженьки нас трьохсотнуть.

Рація заговорила – та не просто так, а ще й голосом Мельхіора.

– Перекличка.

– Готовий, – це Гембл. Ти диви, не лише про жрачку може думати!

– Готова, – тоненьким, але впевненим голосом відгукнулась Мія.

– Готовий, командире, – а це Стью.

– Дзен? Статус?

– Повтори, не пройшло! – промовив я таким голосом, яким зазвичай кажуть “Га? Шо? Не чує баба!”.

– За кожне “Повтори, не пройшло” буду вираховувати десять процентів з твоєї долі.

– Плюс-плюс, командир, прийняв! Готовий.

– Орда наближається. Дзен, коли увійдуть в зону контакту – починай.

– Плюс, – я скинув з плеча “Гарнюню” і припав до приціла, поклавши рацію поруч.

Коли Мельхіор казав про орду – я думав, він це образно… Ач ні, реально орда. Пару сотень точно є. Здорові, зелені, з іклами… Мечі, сокири, булави. В деяких обладунки, плетені, дерев’яні. Авангард – верхи на вовках. Ну от звідки стільки збігів, скажіть мені?

Позаду йдуть шамани. Старі, зморшкуваті, у шкурах, в руці у кожного – ціпок з навершям у вигляді черепа. Більше черепів для трона!

Ну що, зона впевненого ураження, здається, вже є…

– Триста! Тридцять! Три!!! – заволав я в радєйку.

Та знаю я, що ми не артилеристи. Так, і те, що в арті команда “триста тридцять три” давно не використовується, я теж знаю. Ви мені щось про це хочете розповісти? Сіріузлі? Не треба. І взагалі, я просто по приколу голос… Упс, не те. Ну, я жартома це ляпнув, коротше. З таким же успіхом я міг крикнути “Екстермінатус!”, хоча моє ім’я ані разу не Кріптманн.

І понеслась.

Орки лягали, як… Як орки. Під коксохімом, наприклад. Гемблів машингвер вибивав стовпи піску (іноді перекриваючи мені видимість), але заодно й вибивав живу силу противника. Іноді кулемет тимчасово замовкав, і чулось лунке бумкання – це вступала в гру “велика пушка”. Від влучання гранати зеленошкірі розлітались, як кеглі при страйку.

Вовчі вершники рвонули вперед, намагаючись швидше дістатись до ворогів з мерзенними “стрілядлами” – але я, працюючи одиночними, методично вибивав їх з сідла. Найбільш прудким, що намагались мансити й ухилятися – садив з підствольника під ноги.

При такому розкладі, правда, страждав і вовк… Пробач, Грето, мені моє життя важливіше за права тварин.

Шамани намагались вирахувати наші вогневі точки й закидати якимось страшним чаклунством – але Мія не давала їм сумувати, засипаючи скидами з дрона. І це вам не два нещасних ВОГа, і навіть не чотири-п’ять бімб, як у “Вампіра” – а ціла обойма конвеєрного типу. Коли БК закінчувався, дрон відлітав, а на його місце одразу прибував інший. Як вона керує одразу двома – в душі не гребу.

Коротше, стариганям доводилось спрямовувати свої магічні скіли на те, щоб захиститись від бомбардування. Іноді в когось із шаманів захист просідав – і його голова одразу розліталась, наче спілий кавун. Мельхіор не дрімав.

Не про те думаю. Воріженьки підійшли надто близько, і коло мене почали лягати стріли. Фіг би з ним, я в броніку – але ж стріли не прості, а замагічені. Та крижана – он, осколки розлетілись. Та вогняна – від влучання пісок почав плавитись.

Час міняти позицію. Схопивши рядно з БК для підствольника в оберемок, я підскочив, тримаючи гвинтівку однією рукою. Дві морди з сокирами лізуть до мене знизу – зрізав обох короткими чергами. Он вовчий вершник несеться – на тобі гранату.

Відстрілюючись, перебіг на сусідній пагорб, заліг там за каменем, знов прилип до приціла. Шоу має тривати! Як казав Фредді (не той, що Крюгер).

– Дзен! – рація знов ожила. – Відповідай!

Та відвали, в мене тут як би війна іде.

– Дзен! Тебе обходять по флангах! Відступай!

Повтори, не пройшло!

Антон Очерет
Я, Дзен

Зміст книги: 29 розділів

Спочатку:
Орієнтири
1778078014
52 дн. тому
Виїзд
1779647429
34 дн. тому
Де моє тіло?!
1778078085
52 дн. тому
Потрапив… чи “втрапив”?
1778137200
51 дн. тому
Таки втрапив
1778223600
50 дн. тому
Великий новий світ
1778310000
49 дн. тому
Допит
1778396400
48 дн. тому
Нове життя, нові зв'язки
1778482800
47 дн. тому
Останній акорд
1778569200
46 дн. тому
На користь суспільства
1778655600
45 дн. тому
На користь суспільства - 2
1778742000
44 дн. тому
Технократія
1778828400
43 дн. тому
Щось незаконне
1778914800
42 дн. тому
Щось незаконне – 2
1779647729
34 дн. тому
Життя налагоджується
1779087600
40 дн. тому
Нічого особистого...
1779174000
39 дн. тому
Рефлексії та флешбеки
1781115773
17 дн. тому
Ляпас та інші буденності
1779346800
37 дн. тому
"Любі друзі"
1779433200
36 дн. тому
Пустельний двіж
1779519600
35 дн. тому
Синяки та садна
1779606000
34 дн. тому
Найманські будні
1779692400
33 дн. тому
Зіронька, палай!
1779778800
32 дн. тому
Журбинка
1779865200
31 дн. тому
Нова справа
1779947069
30 дн. тому
А я ж казав
1780051855
29 дн. тому
Сюрприз!
1780135638
28 дн. тому
Кілька років потому
1781115840
17 дн. тому
Аромат гібіскуса
1780341838
26 дн. тому
Коментарі

Авторизуйтесь, якщо бажаєте залишити коментар

Авторизація Реєстрація
×

Вітаємо🎉

🎁 Спеціальний подарунок для Вас! 🥳

Зареєструйтесь та отримайте 10% знижки на першу покупку!