Доступ обмежено! Контент 18+
Твір може містити сцени неприйнятні для деяких користувачів.
Перегляд дозволено тільки зареєстрованим користувачам віком від 18 років
До другої пари Соня вже знайшла нашого поета. Його звали Антон. Свої твори він просто забув. Забирав книги, вони залишились внизу, як сироти, а так як в нього їх гори, то не помітив пропажі. І таке буває.
Після пар вона мала нас познайомити. Йти і шукати його по аудиторіях було не в моєму стилі. А зачекати під корпусом – простіше нікуди.
Тож після останнього дзвінка вона потягла мене на вулицю. Мерзнучи та підтанцьовуючи біля дверей я вже пошкодувала, що вона не завела мене познайомитись прямо на перерві.
- Привіт! – прозвучало в мене за спиною і я повернулась. – Я Антон. А ти, очевидно, Олівія, дякую, що повернула мені вірші.
- Взагалі-то я не збиралась їх повертати. Я обіцяла прочитати їх бабусі. Ти віднайшовся занадто швидко. Не без детективних талантів Соні. – відзначила я.
- Я знаю. – заявила вона. – Що ж, ви знайомтесь, а мені треба бігти на побачення. – вона чмокнула мене в щоку і поспішила.
- То ти дасиш свої вірші? – спитала я в нового знайомого.
- Якщо запросиш мене до себе на чай, то я сам їх прочитаю…ну і інші також.
- Ну що ж. Ходімо.
Антона це здивувало, я ж ніколи не ходила кругами. В більшості випадків. Я ж його не на побачення кличу, а на чай до бабусі.
Мені взагалі не подобались блондини. І не важливо, що він як більшість був симпатичним. Тим більше, навіть забуваючи Стаса я все одно про нього так і не забула.
Вже через дві хвилини ми їхали в маршрутці. До мене можна було б пройтись пішки. Та не сьогодні. Занадто холодно.
- Кого ти це мені привела? – весело запитала бабуся, коли ми з Антоном зайшли на кухню.
- Це Антон. Це він написав, ті вірші, що я знайшла, і як він стверджує - ще багато інших.
- Доброго дня! Я вже знаю, що Вас звуть Рая. Дуже красиве ім’я! Мені дуже приємно з вами познайомитись.
Бабуся хотіла потиснути йому руку, але він різко перевернув її і поцілував.
- О! давно не зустрічала таких джентльменів. – усміхнулась вона. – А тепер, коли ми познайомились, давайте ви пообідаєте, а опісля, ви Антоне, прочитаєте свої вірші за чашечкою чаю.
В нас був на обід червоний борщ та деруни. А до чаю бабуся спекла вчора бісквіт, а сьогодні приготувала тірамісу. Тож ми смачнюче поїли і сіли пити чай. Антон дістав блокнот і ще пачку листків, зверху лежав той що я знайшла.
- Не бійтесь, - засміявся він. – Я не буду Вас так катувати. Прочитаю всього кілька, тих що кращі.
- Це вже нам, юначе, вирішувати, що краще! – з гордістю заявила бабуся.
І Антон почав читати вірші. Спочатку прочитав знайдені мною. Потім ще кілька з чорновиків та з блокнота. На кінець питально глянув на мою бабусю.
- Ну що ж, непогано, непогано. А ти показував редакторам газет чи журналів.
- Та ні. Хіба вони надрукують щось зараз без грошей?
- Звідки ж ти знаєш.
- Просто я боюсь, якщо мені відмовлять, що я не захочу писати далі. Хоча б для себе.
- Тоді я тебе відведу. Спочатку домовлюсь, правда, коли він нас прийме. А потім Оллі скаже тобі, а там вже зустрінемось. Думаю, що надрукувати твої вірші в газеті – найпростіше, що може бути.
- Був би Вам неймовірно вдячний!
- От і чудово. А ти знаєш, наша Оллі – художниця. Малює прекрасні картини. Правда з минулої виставки нічого не лишилось, та вона намалювала вже кілька полотен для нової. Не хочеш побачити?
- Звичайно! Якщо вона не проти.
- Антоне. Я вибачаюсь, та я нікому не показую своїх картин до виставки.
- А твоєму батькові? – заперечила бабуся.
- Окрім нього нікому.
- То хоча б покажи те полотно, що ти лишила собі.
- Ба!
- Тоді ескізи.
-Ну добре.
І я покинула їх пішовши за моїми малюнками.
І здалось воно мені! Треба було покласти їх назад. Тепер ніяк його не зчихаєшся. І так проблем вистачає. І виставка, і навчання і Стас…а тепер плюс Антон. Кльово! Не впадайте дітки в паніку. Все буде ок! Бабая не існує!
Порившись в своїх речах я дістала старі ескізи. Деякі з нових мали стати стартом для кількох картин, тому я їх вирішила не брати. Захоче поглянути – хай приходить на виставку, вхід безкоштовний.
Подивившись мої ескізи, він нарешті зібрав речі та покинув наш дім, а я зітхнула з полегшенням. А дарма. Бабуся при кожній нагоді торохкотіла про те, який хороший і розумний хлопець, а гарний, а поет. Що робить з жінками банальна галантність! Навіть з моєю непохитною бабусею.
Наслухавшись її хвалебних гімнів я чкурнула до себе в кімнату. Потрібно було написати лабораторну, підготуватись до контрольної і було б непогано трохи помахати пензликом, щоб встигнути хоча б до середини березня.
Та мені чомусь захотілось щось написати самій…можливо правду співається у пісні – «…кожен пише в 19 років…». Може і той самий Антон тільки й пише, що йому якихось дев’ятнадцять плюс-мінус. А далі настане повний вакуум, як і до того. Може я зможу написати не гірше за нього? Взявши аркуш паперу я почала писати, що спало на думку, про мої почуття…
Взявши в руки свої малюнки,
доторкнувшись до сторінок
я пригадую погляд твій, усмішку
і пригадую сотні думок
Забери їх, хай мучать тебе
Забери, бо так важко з ними
Поясни, як це так буває
Ти не тут, та тебе кохаю
Ти поїхав кудись до себе
Все одно у нас спільне небо
Все одно по одній Землі ходимо
Може наші шляхи перетнуться
І на очі мої потомлені
Сльози радості навернуться…
Ніколи не вважала себе поетом і не писала, але мої рядки мені здались не гіршими ніж цього новоспеченого бабусиного улюбленця. І я б показала їх їй. Та це було так особисто, так відверто і про Стаса. Вона б здогадалась. Точно здогадалась. Вона і так знає. Вони ж мені з Анною Михайлівною всі кісточки перемили, це точно.
Відклавши вірші я почала робити домашку. Спати ж мені довелось лягти пізно. Контрольна потребувала жертв, а я оцінки відмінно. Адже якась прекрасна точка на карті чекає мене!
